Fakultativní výlety na ostrově Djerba

Při našem loňském pobytu na ostrově Djerba jsme měli následující nabídku fakultativních výletů.

Sahara

Jedná se o dvoudenní výlet na Saharu. Ráno se odjede z hotelu a pomocí trajektu se dostanete na pevninu. V prvním výletním dni je cílem město Tozeur, kde budete ubytováni v hotelu. Během prvního dne uvidíte např. troglodyty (podzemní obydlí), vesnici Tamezret, pouštní oasu Douz, solné jezero Chott El Jérid.

Druhý den ráno by vás měli zavést pomocí automobilů do saharského Atlasu. Následně je již v plánu cesta zpět na ostrov Djerba, kdy tentokrát pojedete po staré nasypané římské cestě, která spojuje ostrov s pevninou. Konec výletu je uzpůsoben tomu, abyste stihli večeři ve vašem hotelu.

Cena dvoudenního výletu na Saharu byla 3 250 Kč a dítě od 2 – 12 let platilo polovinu.

Výlet po ostrově Djerba

Jedná se o půldenní výlet. Během výletu se podíváte do města Houmt Souk, zkusíte si vyrobit koberec v tradiční výrobně koberců, navštívíte římskou cestu spojující ostrov s pevninou a budete mít čas i na nákup ve městě Houmt Souk.

Cena výletu po ostrově Djerba byla cca 600 Kč.

Výlet pirátskou lodí

Jedná se o výlet na maketě pirátské plachetnice kamsi na ostrov, kde budete mít možnost se vykoupat, zatímco piráti budou připravovat občerstvení. Po občerstvení je v plánu návrat do přístavu ve městě Houmt Souk. Cestou zpátky na ostrov Djerba vám piráti budou nabízet fotky, které pořídili během plavby tam.

Cenu tohoto zájezdu si nepamatuji. Dle informací od účastníků výletu je výhodné si výlet zařídit přímo od provozovatelů této atrakce.

Výlet na krokodýlí farmu

Velmi zajímavý je výlet na krokodýlí farmu (Djerba Explore park) poblíž města Midoun. Vidět zde můžete kolem 400 nilských krokodýlů (až 4 metry a 250 kg). Každé odpoledne můžete vidět jejich krmení, a pokud budete mít skutečně štěstí, tak můžete vidět líhnutí malého krokodýla z vajíčka.

V parku je nadále museum (Lalla Hadria) islámského umění a část zvaná Heritage (obydlí na Djerbě, starý mlýn, výrobna keramiky).

Cena vstupného do parku Explore je 7,30 € a platí pro všechny jeho části. Dítě od 2 – 12 let zaplatí 3,70 €. Uvedené ceny jsou platné pro individuální vstup (bez organizace výletu cestovní kanceláří). Ostatně tento způsob návštěvy parku doporučuji, kamkoliv po ostrově Djerba se totiž lehce a levně dostanete pomocí Taxi služby.


Kdy zakoupit fakultativní výlet?

Výlet si můžete zakoupit už při koupi celého zájezdu na ostrov Djerba, nebo až od delegátky přímo v hotelu. Osobně si výlety kupuji až od delegátky, jelikož se mohu rozhodnout dle aktuálních potřeb. Např. pokud bych měl zažívací potíže, tak si výlet prostě nezakoupím.

Zakoupit výlet od cestovní kanceláře?

Pokud se jedná o výlet náročnější, jako například výlet na Saharu, tak jednoznačně doporučuji využít služeb cestovní kanceláře. Pokud ale máte již nějaké zkušenosti s podobnými výlety ze zahraničních dovolených, tak si můžete výlety typu „Pirátská loď“ klidně vyřídit sami u pořadatele výletu. Případně si ostrov Djerba projet sami pomocí laciného taxíku, nebo pomocí půjčeného dopravního prostředku (auto, moped).

Komerční sdělení

ranktrackr.net
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat