Nakupování v Tunisku

V Tunisku můžete nakupovat na tržnicích, kde budete muset smlouvat a v tzv. kamenných státních obchodech, kde jsou pevné ceny. Na ostrově Djerba lze smlouvat např. v městech Midoun a Houmt Souk.

Nakupování ve státních obchodech

Pokud hodláte v Tunisku nakupovat a zatím se neorientujete v tom, co kolik stojí, tak doporučuji nejdříve navštívit státní obchod, kde jsou pevné ceny a kde se nesmlouvá. Takovýto obchod poznáte podle vylepených cenovek u zboží a podle pokladny. Ve státním obchodě je také velmi často prodávajícím žena.

V těchto kamenných obchodech již bývá zboží vyšší kvality a koupit zde můžete celkem povedené suvenýry, keramické výrobky, výrobky z kůže a koberce.

Na obrázku můžete vidět typické prodávané zboží v Tunisku.

Dárky z obchodů ve městě Midoun na ostrově Djerba

Smlouvání na tržištích v Tunisku

Před nakupováním na tržišti v Tunisku (na ostrově Djerba) se musíte hlavně obalit pevnými nervy. Každý prodavač se vás bude snažit zatáhnout do svého „obchůdku“, kde se vás bude snažit oškubat.

Následující fotka ukazuje, jak vypadá začátek tržiště ve městě Midoun.

Tržiště ve měste Midoun na ostrově Djerba

Prodávajícího se ptejte pouze na zboží, které máte v plánu ve skutečnosti koupit. Jakmile se zeptáte, tak jste lapeni do sítě a jedinou propustkou na svobodu je zakoupení alespoň nějakého zboží.

Na začátku smlouvání se nebojte nasadit schválně nízkou cenu. Při smlouvání díky tomu bude větší prostor pro manévrování. Nikdy nenavrhujte cenu, kterou ve skutečnosti nechcete zaplatit, to už může být bráno jako podraz či urážka. Prodavači na vás budou hrát hru na ublížené a budou naznačovat, že pro vás cenu snižují tolik, že je přivedete k bankrotu. Tímto se nesmíte nechat zmást. Pokud by byl obchod pro ně nevýhodný, tak vám zboží neprodají.

Na tržištích v Tunisku doporučuji zakoupit pouze koření a pouštní růže, které můžeme považovat za vhodné dárky z dovolené.  Žádné jiné zboží, které by nebylo vyloženě cetkou, mě bohužel nenapadá.

Komerční sdělení

ranktrackr.net
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat