Letiště Djerba Zarzis

Djerba Zarzis International (DJE)

Nespornou výhodou pro turisty mířící na dovolenou na ostrov Djerba je letiště, které se nachází přímo na ostrově. Rozvoz z letiště do hotelu je potom otázkou (maximálně) půl hodiny.

Jedná se o menší mezinárodní letiště, které je využívané především pro turistiku. Mimo sezónu zde odbaví pouze několik letadel za den a to především mířících z/do Francie.

Možná i z důvodu velikosti letiště se zde setkáte s horší hygienou (hlavně na toaletách), dlouhým čekáním na zavazadla a s ne moc velkým zájmem o bezpečnost letového provozu.

Při odletu jsme bez povšimnutí prošli kontrolou s otevřenou lahví vody v ruce a bez sundaných kovových předmětů. Když jsme zapípali, tak to nikoho nevzrušilo a mohli jsme v klidu pokračovat dále. V nástupní hale byly všude popelníky a tak spousta turistů stihla poslední cigaretu (někdo i několik) před odletem.

Rady pro cestu letadlem

Bolest uší při přistávání

Spoustu cestujících letadlem bolí při přistávání uši. Tato bolest je způsobena vyrovnáváním tlaku a je velmi nepříjemná. Letušky před přistáním rozdávají bonbony a pokud je budete cucat, tak by se měly bolesti snížit.

Mezi další tipy pro eliminaci bolesti při přistávání doporučuji nafouknout pusu, zacpat nos a snažit se o vyfouknutí nosem. Tímto dojde k rozšíření tzv. Eustachovy trubice a vyrovnání tlaku v uších. Toto si můžete natrénovat před letem doma, měli byste ucítit takové lupnutí v uších.

Mně se osvědčuje použití nosního spreje Otrivin, který si šplíchnu do nosu před odletem a následně před klesáním. Vzít si kapky podobného typu a objemu na palubu letadla není problém, někdo ale doporučuje mít je v originálním obalu.

Použití toalety v letadle

Doporučuji použít toaletu v letadle před zahájením klesání. Potom vás již na toaletu nemusí pustit a může trvat klidně další hodinu, než se dostanete k toaletě v příletové hale. Správný čas většinou nastává po sběru nádobí po občerstvení. Dobré je také znát délku letu. Na ostrov Djerba trvá let z Prahy přibližně 2 hodiny a 25 minut.

Noviny při letu zpět

Při letu zpět si většinou můžete vzít při vstupu do letadla aktuální denní tisk. Tyto noviny máte již zaplacené a je škoda si je nevzít. Občas je letušky ještě nabízejí po vzletu, ale nebývá to pravidlem.

Videa z letiště Djerba Zarzis

Budovy s tuniskou vlajkou je zakázáno fotit, proto zde nebudu uveřejňovat žádnou fotku letiště.

Můžeme se ovšem podívat na následující dvě videa, která zachycují přistání na letiště Djerba Zarzis a jedno video vzletu z ostrova Djerba.

Přistání z pohledu cestujícího (Airbus A320)

Přistání z kokpitu letadla

U obou videí je nádherně vidět vyprahlost zeminy ostrova Djerba. Na videu zachyceného z kokpitu letadla si lze všimnout hlavního města ostrova Houmt Souk a všech úkonů, které musí piloti letadla pro přistání dopravního letadla udělat.

Vzlet letadla z letiště Djerba Zarzis

U posledního videa lze vidět bezproblémový vzlet z letiště a nádherné pobřeží ostrova Djerba.

Komerční sdělení

ranktrackr.net
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat