Proč strávit dovolenou na ostrově Djerba

  • Turistický ráj
  • Spousta skvělých hotelů
  • Nádherné písečné pláže (hlavně na severu ostrova Džerba)
  • Exotika
  • Stabilní slunečné počasí (320 dní v roce)
  • A spousta dalších důvodů

Djerba je turistický ráj

Na Djerbě je vše přizpůsobené pro prožití kvalitní dovolené. Djerba má vlastní letiště, takže do hotelu to budete mít autobusem doslova pár minut. Hotely jsou hned u pláží a nabízí nadstandardní služby. Na Djerbě se pravděpodobně nikde nesetkáte s tím, že by vás nutili chodit do hotelové jídelny v dlouhých kalhotách a nedej bože v dlouhých rukávech, s čímž se lze občas setkat v některém z hotelů na pevnině (nábožensko-kulturní zvyky).

Hotely na Djerbě

Hotely na ostrově Djerba patří mezi nejlepší ze všech hotelů v Tunisku. Prakticky zde nelze narazit na vyloženě špatný hotel. Služby vůči návštěvníkům bývají na vyšší úrovni oproti hotelům na tuniské pevnině. Často se jedná o hotely s hlavní velkou budovou a následně s menšími ubytovacími jednotkami.

Pláže na Djerbě

Djerba má velmi kvalitní a udržované písečné pláže. Samotné cestovní kanceláře podávají informace, že ty nejlepší pláže jsou především na severu ostrova v oblasti města Houmt Souk. Pokud máte na dovolené v plánu především polehávání na plážích, tak jsou k tomu pláže v Tunisku, a na Djerbě obzvlášť, jako stvořené.

Exotické prostředí

Tunisko je dostupnou exotickou zemí. Osobně si myslím, že levnější exotiku nikde jinde neseženete. Co si pod tuniskou exotikou představit? Jedná se o muslimskou zemi, takže můžete potkávat zahalené Arabky.  Na plážích a kolem hotelů uvidíte velbloudy. Budete na jiném kontinentu (v Africe), kde už je mnohem tepleji než ve většině evropských destinací. V Tunisku je i poušť Sahara, která je z přímořských destinací, a z ostrova Djerba především, dobře dostupná.

Slunce a teplota na ostrově Djerba

Podle průměrných údajů z posledních let má Djerba neuvěřitelných 320 slunečných dní v roce. Djerbu lze tedy bez problémů navštívit i v zimních měsících, tedy pokud oželíte koupání v moři. Pokud ovšem Djerbu navštívíte v létě, tak je nutné počítat s opravdu velkým horkem. My jsme dovolenou na Djerbě absolvovali na přelomu července a srpna a za celý týden jsme neviděli jediný mráček. Naštěstí je v tuniských hotelích běžná klimatizace bez dodatečného příplatku.

Jídlo v Tunisku

V Tunisku je dobré si připlatit za All inclusive, abyste se pokud možno vyhnuli žaludečním problémům. Musí se potom dávat pozor pouze na množství zkonzumované potravy, přejídání je totiž také jedním z důvodů zažívacích obtíží v Tunisku.

Kvalita jídla v Tunisku

Především se nesetkáte s žádnýma náhražkama v potravinách a s žádnýma „ochuzeninama“, což je bohužel běžné v našich obchodech. Máslo tedy neobsahuje množství vody. Jogurt je pravý bez různých „eček“ a škrobů. Kakao má výbornou chuť i bez různých umělých náhražek. Pečivo je čerstvé a z kvalitních surovin. Navíc bývá velká nabídka mořských plodů, které jsou důležité např. pro získání vitaminu D a přírodního jódu.

Komerční sdělení

ranktrackr.net
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat