Měna v Tunisku

Tuniskou měnou je tzv. tuniský dinár (označuje se TND). Jeden dinár má hodnotu 1000 milimů. Zde se jedná oproti České republice o rozdíl (1 Kč = 100 haléřů). Pokud tedy uvidíte na některém zboží v Tunisku cenu např. 2100, tak se jedná o cenu uvedenou v milimech a cena v dinárech je 2,1 TND.

Aktuální kurz v Tunisku

Kurz v roce 2013: 1 EUR = 2,04 TND

Kurz v Tunisku určuje tuniská národní banka a je pro všechny směnárny stejný. Takže klidně můžete vyměnit peníze kdekoliv a nemusíte si lámat hlavu nad tím, zda jste někde nemohli provést výměnu výhodněji. Nejjednodušší výměna, především z důvodu dostupnosti, bývá na hotelových recepcích.

České koruny vyměnit přímo za tuniský dinár nelze. Před cestou do Tuniska doporučuji vyměnit koruny za eura a následně v Tunisku vyměnit Eura za dináry. Za jedno euro dostanete přibližně 2 tuniské dináry. Převody lze tedy dobře počítat i bez kalkulačky.

U tuniských mincí si dávejte pozor na jejich hodnotu, velmi špatně se totiž rozeznávají.

Kolik vyměnit peněz v Tunisku?

Doporučuji měnit peníze za dináry po malých částkách a průběžně, tak jak je zrovna potřebujete. Potvrzení o výměně doporučuji pečlivě uchovat.

Pokud vám před odjezdem zbudou dináry, tak při zpětné výměně platí následující omezení:

  • Vrátí vám částku pouze ve výši 30%
  • Vrátit nesmíte více než 100 dinárů
  • Pro zpětnou výměnu byste měli předložit lístek o výměně

 

Zbylé peníze si nemůžete ani odvézt zpět domů pro případ příští dovolené v Tunisku. Vývoz měny (peněz) z Tuniska je zakázán.

Při našem loňském pobytu na ostrově Djerba nám vrátili při zpětné výměně částku celou. Při předchozí dovolené v Tunisku nám na recepci vrátit peníze odmítli a odkázali nás na směnárnu na letišti. Tam už to bylo pouze těch 30%.

Podoba bankovek tuniských dinárů

Na fotkách níže lze vidět podobu 10 dinárových bankovek. Na jedné z bankovek si lze všimnout propiskou napsaného čísla, což je dle vysvětlení paní delegátkou v Tunisku běžným jevem. Tunisané, když nemají po ruce papír, používají bankovky mimo jiné jako lístek na poznámky. V Tunisku se tedy můžete setkat s popsanými a různě poškozenými (např. potrhanými) bankovkami, které jsou prý stále platné. Pouze z nich musí být čitelné, o jakou bankovku jde.

Tuniské dináry - 10 TND.

Tuniské peníze - bankovka 10 dinárů.

Komerční sdělení

ranktrackr.net
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat