Nepořádek v Tunisku

Pokud se chystáte na dovolenou do Tuniska, tak se připravte, že se budete setkávat s všudypřítomným nepořádkem. Vydáváte se do Afriky, kde jsou civilizací, alespoň co se týče odpadků, stále tak trochu nepolíbení.

Pro lepší pochopení této záležitosti budu popisovat nepořádek v bodech dle míst, kde se s ním můžete setkat.

1. Hotely

Hotely a jejich areály bývají, alespoň v místech přístupných turisty, celkem slušně uklizeny, takže se nikde viditelně odpadky a špína nevyskytují. Výhodou jsou proto hotely, které stojí přímo na pláži. Turisté, kteří potom jedou pouze za mořem a areál hotelu neopouštějí, se potom s nepořádkem setkat ani nemusí.

Při dovolené v Hammametu jsem měl možnost nahlédnout do míst hotelu, kam se běžně turisté nedostanou, a nestačil jsem se divit.

Na schodišti, které bylo určené jako schodiště požární, se válely staré plesnivé postele a potrhané madračky. K tomu všemu tam byly všude vysypané odpadky – PET láhve, obaly od sušenek a brambůrků, apod.

Když nám na pokoji netekla teplá voda, tak nám poslali z recepce na opravu místního technika. To, co bylo vidět ve stoupačkách s rozvody vody, bych si nedokázal ani představit. Uklízečky sem museli vysypávat odpadkové koše z pokojů, jinak si takové množství odpadků nedokáži vysvětlit.

Hotely v Tunisku tedy bývají na první pohled čisté, ve skutečnosti tomu tak být ale nemusí.

2. Okolí hotelů, města

Ve městech a poblíž hotelů už většinou bývá nepořádek. O čistotu se v těchto místech většinou nikdo nestará. Pokud tedy budete pobývat v hotelu, který je od pláže v nějaké vzdálenosti, tak se připravte, že budete s velkou pravděpodobností chodit kolem odpadků.

Pro představu, jak vypadají městské chodníky ve městě Hammamet, si můžete prohlédnout následujících fotografiích.

Bordel kolem chodníku na pláž

Nepořádek na chodníku v Hammametu

Nepořádek před hotelem

Dokonce jsme byli svědky, jak uklízečka z jednoho menšího hotelu v oblasti Yasmin Hammamet vyšla na ulici s pytlem na odpadky a celý jeho obsah vysypávala do kanálu na silnici. Různé sáčky a prázdné láhve potom projíždějící auta roznášela do okolí.

3. Mimo města

Když jsme jezdili po výletech a projížděli různá městečka, tak jsem vypozoroval, že na začátku a konci každého městečka bývají takové menší černé skládky, kam místní obyvatelé nekontrolovaně odhazují odpad.

Jednu z takových skládek si můžete prohlédnout v dáli následující fotografie.

Skládka u města v Tunisku

Pokud se dostanete již dále od zabydlených oblastí, tak si lze stále nepořádku všimnout. Většinou se jedná o různé obaly, sáčky a plastové lahve, které jsou sem zaváty větrem, nebo vyhozeny z projíždějících aut.
Podobnou oblast mezi městy Sousse a Hammamet si prohlédněte na následující fotografii.

Bordel v přírodě mezi Hammamet a Sousse

4. Djerba vs. pevnina

Pokud bychom se zaměřili na čistotu prostředí na ostrově Djerba v porovnání s čistotou na pevnině, tak dle mého subjektivního názoru je Djerba celkově čistější.

 

Komerční sdělení

ranktrackr.net
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat