Jak do Tuniska

Do Tuniska (stejné platí i pro ostrov Djerba) nedoporučuji jezdit tzv. na vlastní pěst. Nejlepší a nejjednodušší cestou, jak se do Tuniska dostat, je nalezení dovolené podle rad v článku o hledání dovolené v Tunisku a následně se řídit cestovními pokyny od cestovní kanceláře.

Cestovat přes cestovní kancelář doporučuji mimo jiné proto, že pro cestu do Tuniska potřebujete mít vyřízené vízum. Toto vízum si můžete sice vyřídit sami na tuniském velvyslanectví v Praze, ale osobně to považuji za zbytečnou komplikaci. Pokud budete cestovat přes cestovní kancelář, tak si vízum nevyřizujete sami, ale vše zařídí cestovní kancelář.

Další výhodou cestování do Tuniska přes cestovní kancelář je, že platnost pasu musí překračovat plánovanou dobu pobytu pouze o 3 měsíce. Pokud budete cestovat individuálně s vyřízeným vízem, tak musí platnost pasu překračovat plánovanou dobu pobytu o 6 měsíců. Aktuální platnost těchto časových údajů si můžete ověřit ještě při zakoupení zájezdu v cestovní kanceláři, nebo na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Od 26. 6. 2012 musejí mít děti pro cestu do Tuniska vlastní cestovní pas. Nelze je mít pouze zapsané v pasu rodičů.

Na palubě letadla dostanete registrační kartu, kterou vyplníte a odevzdáte pasovému úředníkovi, který vám vrátí spodní díl této karty. Tuto spodní část budete odevzdávat při odjezdu z Tuniska.

Očkování při cestě do Tuniska není vyžadováno. Tunisko může vyžadovat očkování v případě příjezdu z některých zemí s výskytem žluté zimnice, což se České republiky samozřejmě netýká. Doporučuji si ovšem přečíst článek o zažívacích potížích v Tunisku.

Do Tuniska letecky

Do Tuniska nabízí cestovní kanceláře dopravu pouze leteckou. Tunisko je totiž tak vzdálené, že by jiná doprava nebyla ekonomicky i časově vhodná. Osobně beru cestu letadlem na dovolenou jako zajímavý zážitek, který celou dovolenou obohacuje. V loňském roce jsme letěli letadlem Airbus A320 na ostrov Djerba a doba letu byla pouze 2 hodiny a 20 minut. Navíc nás kapitán letadla nechal, po přistání na letišti v Praze, nahlédnout do kokpitu letadla. Tento jedinečný zážitek ukazuje následující fotka.

Kokpit letadla Airbus A320 na Letišti Praha.

Do Tuniska je možné sehnat asi nejlevnější leteckou dovolenou vůbec. Ostatní populární státy, jako je Bulharsko, Řecko, Turecko, Španělsko, apod. začínají s cenou zájezdu o něco výše.

Pro největší české cestovní kanceláře lety zajišťuje společnost Travel Service. Tato česká soukromá letecká společnost používá pro tyto spoje letadla Boeing 737 (verze 700 a 800) a Airbus A320.

V loňském roce ještě pro cestovní kanceláře (např. Exim Tours a Blue Style) létala společnost Holidays Czech Airlines – dceřiná společnost Českých aerolinií. Ti to ale museli zabalit z důvodu privatizace ČSA a soudních sporů právě se společností Travel Service. Prý aby privatizace části ČSA byla oproštěna od případných právních rizik…

Komerční sdělení

ranktrackr.net
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat